20T5 Clearpass 6.8 – Instalacja Licencji

W tym odcinku pokazuję jak zainstalować licencje do Clearpass 6.8

Więcej miejsc do posłuchania:

Spotify

 

Transkrypcja filmu:

Cześć!

Witam Cię w dzisiejszym odcinku. Dzisiaj zajmiemy się tematem licencji do ClearPass’a. Pokażę jak te licencje można dodawać, w którym miejscu w menu należy je wpisać. Zanim jednak przejdziemy do tego odcinka, chciałem opowiedzieć na temat dwóch takich miejsc, gdzie się te licencje wprowadza. Pierwszym miejscem będzie instalacja ClearPass’a w formie maszyny wirtualnej – zalogowanie się pierwszy raz do tego interfejsu wymusi na nas dodanie licencji dotyczącej samego appliance (urządzenia). Bez tego nie będziemy się mogli zalogować do ClearPass’a. Następnie, jeżeli tą licencję już dodamy, to licencje funkcjonalne trzeba już dodać w konkretnym miejscu menu. O tym będzie właśnie ten odcinek. Zaczynajmy!

Instalacja licencji

Zaczynamy od instalacji licencji, ponieważ jak klikniemy ClearPass Guest Acess, to otrzymamy informację, że nie ma właściwych licencji zainstalowanych. Żeby zainstalować licencje trzeba wejść do ClearPass Policy Manager, zalogować się, a następnie w części Administration -> Server Manager -> Licensing widzimy jakie licencje są zainstalowane – nie ma żadnych z tych trzech kategorii. Teraz dodamy licencję Entry. To jest podstawowa licencja. Wklejamy część od Activation Key do części End Entry License Key. Mamy wgraną licencję Entry, jak widać, na 100 urządzeń.

Podsumowanie

Dziękuję Ci za uwagę, w tym odcinku to już wszystko. Jeżeli chodzi o formę, teraz będę publikował więcej odcinków krótszych, dedykowanych konkretnemu zagadnieniu, tak żeby osoba, która szuka danego zagadnienia, tematu, mogła kliknąć sobie w dany konkretny film i znaleźć ten zakres tematyczny, który jest interesujący właśnie pod kątem tego konkretnego pytania. Jeżeli podoba Ci się taka forma, daj informację w komentarzu. Jeżeli nie, lub masz inne sugestie, to też oczywiście zachęcam do napisania. Do zobaczenia!


Autor: Darek Koralewski

Od początku swojej kariery, czyli od 2004 roku, zajmuję się sieciami komputerowymi ze szczególnym uwzględnieniem ich bezpieczeństwa oraz sieciami programowalnymi. Mam na swoim koncie całą listę certyfikatów różnych producentów, dwa najważniejsze to te poświadczające najwyższy poziom wiedzy eksperckiej z zakresu rozwiązań Aruba ClearPass ACCX#901 oraz z projektowania sieci opartych o rozwiązania Aruba ACDX#1255. Więcej informacji możesz znaleźć na moich portalach społecznościowych.