22T15 AP Mesh Point [Konfiguracja Aruba Kontroler]

Mobility Controller Mesh Point Provisioning

Więcej miejsc do posłuchania:

Spotify

0:00 Wprowadzenie

0:18 Podłączenie Akcess Pointa do działania jako Mesh Point

2:50 Podsumowanie

Transkrypcja

Cześć, chcesz dowiedzieć się jak skonfigurować sieć Mesh w oparciu o rozwiązania kontrolerowe Aruby? Jeśli tak to dobrze trafiłeś. W dzisiejszym odcinku pokażę, jak podłączyć Access Point do kontrolera, aby działał jako Mesh Point. Zapraszam.

W celu podłączenia Access Pointa do działania jako Mesh Point, przechodzimy do kontekstu katalogu konfiguracyjnego kontrolerów, następnie do menu Configuration> Access Points. Mamy tutaj access pointy działające aktualnie w trybie Campus. Chcielibyśmy, aby te dwa Access Pointy były tzw. Mesh Pointami, czyli urządzeniami działającymi bezprzewodowo. A więc do działania jako Mesh Pointy zaznaczamy odpowiednie Access Pointy, naciskamy Provision. Zadbamy, aby były podłączone do tego samego Controllera, co Mesh Point, ten jest podłączony do 21, czyli do WMC1, zaznaczamy te Access Pointy, naciskamy Provision. Zmieniamy adres IP kontrolera na 10.253.253.21. Tryb pracy ustawiamy na Mesh i wybieramy rolę Mesh Point a następnie Submit. Jeszcze z AP Group wybieramy NAP-LAB-WZOR-MESH. Tutaj jesteśmy ostrzegani, o tym, że Access Point zostanie zrestartowany i będzie działał w nowym trybie. Naciskamy Continue & Reboot. Teraz trwa restart Access Pointów, przypisywanie do odpowiedniej AP grupy i zdalne podłączanie do Mesh Portalu. Access Pointy, które się poprawnie podłączą do trybu Mesh można znaleźć w kontekście katalogu konfiguracyjnego kontrolerów, następnie Access Points i zakładka Mesh. Aktualnie jest tutaj widoczny tylko Mesh Portal. Odświeżmy jeszcze listę… włączonych Access Pointów. Aktualnie w poprawnym trybie Meshowym działają Access Pointy: NAP-105-1 jako Mesh Portal i NAP-105-3 jako Mesh Point, czyli połączenie Mesh w przypadku tych dwóch Access Pointów jest poprawne.

Jak widać, konfiguracja była zbliżona do tej z poprzedniego odcinka, która dotyczyła podłączenia Mesh Portalu. Jedyną różnicą było wybranie trybu działania Access Pointa w klastrze Mesh. Do następnego razu.